Idziemy po duże pieniądze – wniosek partnerski gotowy

Idziemy po duże pieniądze – wniosek partnerski gotowy

ziemia_dzierzoniowska_pierwszy_wniosek

Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska składa w tym tygodniu pierwszy wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach nowych środków Unii Europejskiej. Starania o miliony rozpoczynamy od rozwoju placówek oświatowych.

– Ten pierwszy wniosek dotyczy budowy przedszkola w Niemczy i rozbudowy przedszkola w Uciechowie. Pracujemy też nad kolejnymi i uważnie przyglądamy się wszystkim informacjom i sygnałom o kolejnych ogłaszanych konkursach – mówi dyrektor biura Stowarzyszenia Ziemia Dzierżoniowska Marcin Pawełek.

Wniosek dotyczy budowy przedszkola w Niemczy, w którym będzie miejsce dla 100 dzieci oraz stworzenia dodatkowego oddziału przedszkolnego w Uciechowie, dzięki czemu z opieki przedszkolnej będzie mogło korzystać dodatkowo 25 mieszkańców gminy Dzierżoniów.

Wartość tych inwestycji to kwota ponad 7 milionów złotych, a możliwe do zdobycia dofinasowanie może sięgnąć 85%.

Kolejny duży wniosek, który jest przygotowywany w imieniu Dzierżoniowa, Bielawy, Niemczy i gminy Dzierżoniów, związany jest z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej. – Zaraz potem będziemy pracować nad dokumentacją umożliwiającą dofinasowanie inwestycji w edukację, dróg lokalnych, ścieżek rowerowych i rewitalizacji – zapewnia Marcin Pawełek.

Samorządy naszego powiatu wspólnie walczą o unijne pieniądze i wspólnie będą realizować inwestycje rozwijające całą ziemię dzierżoniowską. To ważne, ponieważ w tym okresie programowania UE największe szanse na zdobycie pieniędzy mają duże projekty, w realizację których zaangażowanych jest kilka podmiotów. O efektach tych starań będziemy Państwa informować na bieżąco.